Yılın Topluma Değer Katan Projesi: Bir Usta Bin Usta Oto Rehber | Oto Haber Dergisi

Güncel Haberler

Yılın Topluma Değer Katan Projesi: Bir Usta Bin Usta

Ocak 22nd, 2018 | by Oto Haber
Yılın Topluma Değer Katan Projesi: Bir Usta Bin Usta
Sigorta Haberleri
0

Anadolu Sigorta’nın kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandırmak ve geleceğin yetenekli ustalarını yetiştirmek için hayata geçirdiği projesi “Bir Usta Bin Usta”, İDA tarafından düzenlenen PRİDA ödül töreninde Yılın Topluma Değer Katan Projesi ödülünün sahibi oldu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından tasarlanan ve düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri sahiplerini buldu. 18 kategoride Türkiye’nin önde gelen iletişim projelerinin ödüllendirildiği törende, Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” projesi Yılın Topluma Değer Katan Projesi ödülünü aldı.

Dokuzuncu yılında kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandıran ve yeni usta adayları yetiştirmeye devam eden “Bir Usta Bin Usta” projesi kapsamında bugüne kadar 40 mesleki eğitim düzenlendi ve 748 usta adayına eğitimler verildi. Kursiyerler, MEB onaylı usta öğretici niteliğindeki kurs bitirme sertifikalarını alarak mezun oldu. Böylece kurslar aracılığıyla bir yandan yerel mesleklerin kaybolması engellenirken diğer yandan kurslara katılanlara yeni iş olanakları yaratılmış oldu.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nün teknik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında her yıl 5 ilde, 3 ila 6 ay arasında değişen eğitim programlarıyla 5 mesleki kurs düzenleniyor. Ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen projeyle, 10 yıl boyunca 50 mesleğin ve toplam 1.000 usta adayının desteklenmesi hedefleniyor.

Comments are closed.